narzuty na łóżko

Dodaj przytulności Twojej sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To tam się sypia oraz odpoczywa popołudniami. Warto dołożyć wszelkich starań, aby sypialnia stała się naprawdę bardzo przytulnym miejscem. Urządzanie sypialni może być prawdziwą przyjemnością, trzeba tylko poznać kilka trików oraz sposobów na to, jak nawet najbardziej nudną sypialnię przemienić w naprawdę piękne pomieszczenie.

Łóżko i pościel

Łóżko oraz wszystko to, co z nim związane, a zatem piękna pościel oraz narzuty na łóżko, to kluczowe elementy wystroju sypialni. Nie warto oszczędzać na jakości pościeli, bo w końcu powiedzenie „jak sobie pościelesz tak się wyśpisz”, ma tak naprawdę również dosłowne znaczenie. Obecnie najmodniejsza jest pościel, która została wykonana z naturalnych tkanin. Po prostu w czystej bawełny czy lnie, śpi się najlepiej. Jak bardzo poprawia się komfort nocnego wypoczynku, kiedy zainwestuje się w miłą w dotyku pościel, można przekonać się już po pierwszej nocy. Poza tym ładna pościel jest potrzebna wtedy, gdy w sypialni ma się nieskładane łóżko.

Narzuty na łóżko

Narzuty na łóżko pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i też praktyczną. Jeżeli noce są chłodne, można się nimi dodatkowo okryć. Warto postawić na narzuty również wykonane z naturalnych materiałów, na przykład piękne pikowane lniane. Od razu uczciwie trzeba ostrzec, że nie jest to mała inwestycja, ale takie narzuty przetrwają naprawdę wiele lat. Za jakość się płaci, jednak w niektórych sytuacjach naprawdę warto. Jeżeli wizja lnianej zasłony nie do końca odpowiada, można pokusić się o zakup narzuty futrzanej. Faktura futrzanej narzuty doda miękkości i przytulności, taka sypialnia jeszcze bardziej będzie zapraszała do relaksu i odpoczynku.

 

Wyeliminuj nadmiar bodźców

Urządzając swoją sypialnię warto pamiętać o jednym: naprawdę warto wyeliminować w tym miejscu nadmiar bodźców. Człowiek dużo lepiej relaksuję się i odpoczywa, kiedy nie rozprasza go zbyt wiele. Zatem sprzęty typu telewizor czy komputer lepiej zostawić w salonie. W sypialni najlepiej sprawdzą się proste meble, zgaszone kolory, wszelkie odcienie pasteli, które działają bardzo wyciszająco i relaksująco. Oczywiście jest to tylko ogólna zasada. Pewnie znajdą się osoby, którym będzie się idealnie spało w sypialni, która jest pomalowana na czerwono. Jednak, nie ma sensu stymulować swojego układu nerwowego tak agresywnymi barwami. Odcienie, które kojarzą się z naturą, wpływają zdecydowanie lepiej na ogólne samopoczucie. Zresztą wystarczy to przetestować, a jeżeli eksperyment okaże się nieudany, można wrócić to bardziej nasyconych barw w sypialni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s