hulajnoga

Jak nauczyć dziecko jazdy na hulajnodze?

Hulajnogi to domena osób młodych. Niemal każdy rodzic, prędzej czy później, staje przed jednostronną propozycją, ze strony dziecka. Propozycją nie do odrzucenia. To zakup hulajnogi.

Jazda na hulajnodze to temat na tyle spopularyzowany, że kwestią czasu jest, gdy nasze dziecko zauważy jak jeżdżą na niej jego rówieśnicy, tym samym marząc o identycznej, dla własnego użytku.

Czas podjąć decyzje

W takich momentach najważniejszy jest rozwój dziecka. Jazda na hulajnodze daje wiele korzyści. Trenuje siłę mięśni, poprawia koordynacje ruchową i refleks, a także zwiększa koncentracje i świadomość panowania nad własnym ciałem.

Warto jednak pamiętać o odpowiedzialności, jaka płynie z jazdy na hulajnodze. Jest to sport bezpieczny, lecz wymaga od dziecka świadomości tego, co robi. Dlatego ważne jest, aby w pierwszych chwilach jazdy rodzic towarzyszył dziecku i wyrabiał u niego dobre nawyki.

Wybór hulajnogi

Niestety podczas jazdy nie do uniknięcia są upadki dziecka. Jest to zdecydowanie aspekt nie do ominięcia. Jednakże, to na co rodzice mają ogromny wpływ, to wybór jakościowego sprzętu oraz bezpiecznych ochraniaczy.

Część hulajnóg posiada specjalne certyfikaty bezpieczeństwa, te świadczą o profesjonalnym i fachowym wykonaniu zakupionego sprzętu. Przy wyborze hulajnogi, nie warto kierować się niską ceną, a sprawdzoną opinią i certyfikatem sprzętu. W końcu, chodzi tu o bezpieczeństwo naszego dziecka.

Specyfikacja sprzętu

Hulajnogi dziecięce różnią się pod względem wykonania, kształtu, użytych materiałów i wielkości hulajnogi. Są to rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu. W sklepie z certyfikowanymi produktami, przy każdej hulajnodze powinny być zamieszczone zalecenia, dla jakich osób opracowana jest dana hulajnoga. Podane tam są informacje, określające przede wszystkim wzrost, wagę i wiek użytkownika hulajnogi.

Pierwsza hulajnoga powinna być dobrana z uwzględnieniem wzrostu dziecka. Warto pomyśleć o tym, aby zakupiony przez nas sprzęt nie był za mały dla dziecka po roku jazdy.

Jaki wiek, taki sprzęt

Dla dzieci od lat 2 zaleca się zakup hulajnogi plastikowej, sprawdzi się ona idealnie, ze względu na swoją małą wagę. Ponadto, hulajnoga powinna być wyposażona w trzy koła (jedno z przodu i dwa z tyłu). Zapewniają one najbardziej optymalną jazdę dla początkującego malucha.

Hulajnogi dla dzieci powyżej 5 roku życia charakteryzują się aluminiową budową. Ta, co prawda cięższa, zapewnia większa wytrzymałość sprzętu podczas jazdy. Co więcej, hulajnogi te powinny być wyposażone jedynie w dwa koła.

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest wielkość oraz rodzaj kół. Im większe koła, tym łatwiej pokonać przeszkody i nierówną nawierzchnie, jednakże tracimy równie ważną dynamikę jazdy. Najlepiej sprawdzić parę rodzajów hulajnóg i wybrać te, na której dziecko czuje się najlepiej.

Pierwsze dni jazdy!

Po zakupie upragnionej hulajnogi, warto wybrać się z dzieckiem na parę pierwszych jazd, aby sprawdzić czy nasz maluch radzi sobie z samodzielnym prowadzeniem hulajnogi, pokonywaniem przeszkód i bezpieczną jazdą.

Hulajnoga to marzenie każdego młodego odkrywcy. Ta, pozwala rozwijać, tak ważne, zdolności ruchowe i umysłowe dziecka. Wczesny zakup hulajnogi sprawi, że dziecko będzie wybijać się swoją sprawnością fizyczną znacznie wyżej, niż inne dzieci, pozbawione kontaktu z aktywnością fizyczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s